Trzecia Niedziela Adwentu – 17.12.2017

 1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszki 825 złotych na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Bóg Zapłać.

 2. Zapraszam na zebranie Rady Parafialnej dziś o godz. 19:30 na plebanii.

 3. Otrzymaliśmy od księdza rektora naszego seminarium podziękowanie za dary w naturze i wsparcie finansowe. Tekst podziękowania umieściłem w gablotce.

 4. Mamy w zakrystii dla każdej rodziny naszej parafii opłatki wigilijne oraz świece Caritas. Ofiara przy odbiorze opłatków przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i plebanii. Dziękuję Parafianom za życzliwość.

 5. Msze święte w tym tygodniu:
  • od poniedziałku do czwartku o godz. 18
  • w piątek (ostatnie roraty) i w sobotę o godz.7

 6. We wtorek można będzie skorzystać ze spowiedzi w Laskowicach, a w środę na osiedlu. U nas w sobotę od godz. 16:30 do godz. 18.


 7. W czwartek ministranci przyjdą na godz. 18 i po Mszy świętej wezmą udział w zbiórce, podczas której zostaną wyznaczone dyżury kolędowe.

 8. W czwartą niedzielę adwentu Msza święta o godz. 8 i 10.

 9. Pasterka o godz. 22 (dla dzieci) i 24.

 10. W Boże Narodzenie (poniedziałek) Msza święta o godz. 10 i 12, w świętego Szczepana (wtorek) – o godz. 8, 10, 12 i 18. Taca w tym dniu na Papieski Wydział Teologiczny, w świętego Jana (środa) o godz. 9.

 11. O posprzątanie i przygotowanie kościoła na nadchodzące święta – pod kierownictwem Siostry Zakrystianki – proszę mieszkańców ulic Polnej i Sadowej. Dziękuję za poprzednie sprzątanie.

 12. Kancelaria będzie czynna – ostatni raz przed świętami – w sobotę od godz. 8 do godz. 9.

 13. W sobotę też od godz. 10 będę odwiedzał chorych.

 14. Zakończyliśmy kolejny etap remontu elewacji naszego kościoła. Rozliczyliśmy dotacje z Urzędu Miasta i Gminy. Dziękuję Radzie Parafialnej. Szczególne podziękowanie składam panu Zbigniewowi Banasiowi.

 15. Ogłoszenie Pana Sołtysa o wycieczce. Ogłoszenie: ciepło z nieba.