Druga Niedziela Adwentu – 10.12.2017

 1. Dziś modlitwą i ofiarami do puszki wspieramy Kościół Katolicki na Wschodzie. Są to w większości nasi rodacy, którzy pozostali poza Polską po przesunięciu granic. Nie bądźmy wobec nich obojętni.

 2. Temperatura powietrza spadła i codziennie włączamy ogrzewanie kościoła. Dziękuję za ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania składane podczas odbioru opłatków.

 3. Odprawiliśmy adwentowe rekolekcje i uczciliśmy świętego Mikołaja, naszego patrona – odpustem parafialnym. Bóg Zapłać za wszelką pomoc, za okazaną życzliwość.

 4. Bóg Zapłać za udział w pielgrzymce do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu i do Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie w ubiegły czwartek.

 5. Kupujmy świece Caritas – pomagajmy biednym, szczególnie biednym dzieciom.

 6. Msza od poniedziałku do soboty o godz. 18. Od poniedziałku do piątku będą to roraty.

 7. Liturgia tego tygodnia:
  • w środę wspomnienie świętej Łucji, dziewicy i męczennicy
  • w czwartek wspomnienie świętego Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

 8. W piątek o godz. 18 kolejne spotkanie z młodzieżą przed Bierzmowaniem.


 9. W niedzielę o godz. 19:30 na plebanii zebranie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam.

 10. Kancelaria parafialna czynna będzie w piątek od godz. 15 do godz. 16.

 11. O posprzątanie kościoła proszę rodziny: Pana Wiesława Kotasa, Pani Grażyny Tkaczyk, Pana Mariana Gadomskiego i Pana Tadeusza Gadomskiego. Dziękuję za ostatnie sprzątanie.

 12. Jeszcze raz proszę mieszkańców ulic Polnej i Sadowej o przygotowanie naszego kościoła na święta pod kierownictwem Siostry Cecylii. O choinki dla kościoła poproszę – jak zawsze – nadleśnictwo Oława, a o ich przywiezienie – Pana Przybylskiego i Pana Baszczij.